30 اورژانس اجتماعی در کشور به بهره برداری رسید

[ad_1]

کد خبر:
82574419 (6043955)
|
تاریخ خبر:
01/04/1396
|
ساعت:
21:16|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


اورژانس اجتماعی، یکی از برنامه‌های مداخله در مسائل اجتماعی با هدف پیشگیری از آسیب‌ها و برای حل مشکلات مردم، چند سالی است توسط دفتر امور آسیب‌دیدگان سازمان بهزیستی در حال اجراست.
به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرضا که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، افزود: در برنامه ششم توسعه به مسائل اجتماعی و فرهنگی توجه بسیاری شده و انجام اقدامات پیشگیرانه برای آسیب های اجتماعی از مهمترین اولویت های این برنامه است.
محسنی از ثبت الکترونیکی آمار طلاق بصورت پایلوت در شهر مشهد خبر داد و تصریح کرد: در بررسی های انجام شده در یکسال گذشته 30 درصد از مراجعات به دادگاه و 8.1 درصد از میزان طلاق در این شهر کاهش یافته است.
وی افزود: در راستای انجام اقدامات نوین برای کاهش آمار طلاق، یکهزار و600 مرکز مشاوره با سازمان بهزیستی همکاری داشته اند و مراکز جدید نیز راه اندازی خواهند شد.
رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به تولد سالانه30 هزار کودک معلول در کشور گفت: در راستای کاهش این آمار، متخصصان علم ژنتیک درصدد کشف و مقابله با این اختلالات ژنتیکی هستند.
محسنی تصریح کرد: معلولان شهرضایی در مسابقات ملی تئاتر رتبه خوبی را از آن خود کردند و این نشان از استعدادیابی مناسب توسط مسئولان و توانمندی معلولان است.
تخصیص اعتبار برای خرید وسایل توانبخشی و ضایعه نخاعی، افزایش کمک هزینه درمانی معلولان، کمک هزینه خرید جهیزیه، حل مشکل ایاب و ذهاب معلولان، کمک هزینه مسکن، سهمیه بیمه زنان سرپرست خانوار، برقراری مستمری خانواده های زیر پوشش، توجه به توانبخشی شهید مدرس و پروژه خانه مهر و تامین هزینه مراکز شبانه روزی توانبخشی از درخواست های نماینده مردم شهرستان های شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی در باره افراد زیر پوشش این منطقه از رئیس سازمان بهزیستی بود.
پس از طرح این مشکلات، رئیس سازمان بهزیستی در باره حل مشکلات معلولان و افراد زیر پوشش بهزیستی در شهرضا گفت: علاوه بر اعتبارات استانی یک میلیارد ریال برای خرید لوازم کمک توانبخشی در شهرضا اختصاص خواهیم داد.
محسنی اظهار کرد: در برنامه بودجه سال 96 اعتباری برای برقراری مستمری اختصاص نیافته است اما سعی داریم در برنامه بودجه سال 97 این اعتبارات نیز در نظر گرفته شود.
اختصاص کمک هزینه ازدواج به 50 زوج زیرپوشش بهزیستی، پرداخت30درصد از هزینه احداث فرهنگسرای معلولان و پرداخت تسهیلات بلاعوض به خانواده های دو معلول و بیشتر در شهرضا از مواردی بود که توسط رییس سازمان بهزیستی کشور در این جلسه، وعده پرداخت آنها داده شد.
شهرضا در 80 کیلومتری جنوب اصفهان واقع است.
پ/6027/7144
انتشار: شکراللهی

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *