کمبود شعب دادگاه خانواده در قائمشهر

[ad_1]

کد خبر:
82579756 (6050894)
|
تاریخ خبر:
07/04/1396
|
ساعت:
17:6|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین سید جواد برهانی روز چهارشنبه به مناسبت هفته قوه قضائیه و در نشست با اصحاب رسانه ، افزود :دادگستری قائمشهر با کمبود شعب دادگاه خانواده مواجه است ،2 شعبه خانواده پاسخگوی پرونده ها نیست و یک شعبه خانواده دیگر در این شهرستان نیاز است .
به گفته وی از اوایل آذر ماه سال گذشته ابلاغیه کاغذی قوه قضائیه این شهرستان جای خود را به ابلاغ الکترونیکی قضایی ( ثنا ) داده است .
وی گفت که از ابتدای سال 95 تاکنون ، از تعداد 80 هزار و 580 فقره ابلاغیه که در این شهرستان صادر شده است از این تعداد 22 هزار و 335 ابلاغیه در سایت ثنا و به صورت الکترونیکی ثبت شده است .
رئیس دادگستری قائمشهر ؛ کاهش تراکم پروندهای قوه قضائیه و کاهش اطاله دادرسی ، سرعت در کار ها و دقت در رسیدگی را از جمله اهداف این طرح برشمرد.
برهانی بیان کرد : همچنبن با راه اندازی بخش ارشاد قضایی به دنبال کاهش بیشتر پرونده های ورودی به محاکم هستیم .
وی به مشاور حقوقی از طریق سامانه 129 اشاره کرد و گفت که هر ماه بیش از 2 هزار نفر از شهروندان در این شهرستان از این طریق مشاوره ارائه می شود.
برهانی ، افزود : طی سال گذشته در مجموعه محاکم حقوقی ، کیفری 2 ، دادسرا و شورای حل اختلاف بیش از 57 هزار پرونده وارد دادگاه شده است که در نهایت 44 هزار و 560 فقره پرونده مورد بررسی قرار گرفته است .
وی به چهار شعبه صلح و سازش ، 9 شعبه حکمی در شورای حل اختلاف و یک شعبه صلح و سازش در زندان اشاره کرد و گفت که طی سال گذشته از مجموع 12 هزار و 500 فقره پرونده که وارد شورای حل اختلاف شده است که از این تعداد سه هزار و 2 فقره پرونده مختومه شده است .
وی همچنبن بیشترین اتهاماتی را که در دادسرا تشکیل داده است اعم از سرقت ، توهین به اشخاص عادی ، ضرب عمد ، تصادف ، نگهداری و مالکیت مواد مخدر اعلام کرد و گفت که بیشترین اتهامات در دادگستری ابتدا مواد مخدر و بعد سرقت بوده است.
دادستان قائمشهر نیز در این نشست گفت : سرقت در این شهرستان بیشترین فراوانی جرم را به خود اختصاص داده است .
به گزارش خبرنگار ایرنا ، حسین عشقی افزود :جرم سرقت با 301 فقره پرونده ، انواع محکومیت مالی با 164 فقره پرونده ، انواع مواد مخدر با 156 فقره پرونده ، کلاهبرداری 54 فقره پرونده ، نزاع و درگیری با 48 فقره پرونده در محاکم این شهرستان بیشترین جرائم در قائمشهر هستند .
دادستان قائمشهر از کشف 70 هزار لیتر مشروبات الکی در این شهرستان طی سال گذشته خبر داد و گفت که امسال نیز 15 هزار لیتر مشروبات الکلی در قائمشهر کشف شده است .
عشقی از کشف نیم تن مواد مخدر در این شهرستان طی سال گذشته خبر داد و ادامه داد : در سال جاری 200 کیلوگرم مواد مخدر نیز کشف شده است.
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی **انتشار دهنده: سید محسن حسن نیا
7334/1899

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *