نیازهای مخابراتی در مرز خسروی تقویت می شود

[ad_1]

کد خبر:
82605164 (6085526)
|
تاریخ خبر:
30/04/1396
|
ساعت:
15:53|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


مسیب قبادیان روز جمعه در حاشیه بازدید از مرز خسروی در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به قدمت مرز خسروی در تردد زوار عتبات عالیات، اقدام هایی در سال های گذشته برای ایجاد و تقویت زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی در این منطقه مرزی انجام شده است.
وی افزود: هم اکنون شرکت مخابرات و شرکت زیرساخت، بیش از گذشته در شهرستان قصرشیرین حضور دارند و اقدام های لازم در این زمینه را انجام می دهند.
وی بیان کرد: در بازدید از مرز خسروی، نیازهای ارتباطی در محل موکب ها، جایگاه های احداث توقفگاه خودرو و نقاطی که برای خدمات دهی به زوار پیش بینی شده است، تقویت می شود و در این زمینه آمادگی کامل داریم.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان کرمانشاه گفت: تقویت شبکه های ارتباطی در طول مسیر کرمانشاه تا خسروی در دست اقدام است و مشکلی در این زمینه نیست.
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری قصرشیرین نیز گفت: برای تسهیل در تردد زائران حسینی، شمار گیت های ورود و خروج مسافر در محل پایانه مرز خسروی به 100 گیت افزایش می یابد.
نعمت الله نازپرورده افزود: برای ارتقای کیفی خدمات به زوار، جلسات متعددی در ستاد اربعین استان برگزار شد تا در فضایی مناسب و امن، بهترین خدمات به زائران حسینی ارائه شود.
وی ادامه داد: بی شک مرز رسمی خسروی با داشتن بزرگ ترین پایانه زمینی خاورمیانه، عالی ترین کیفیت خدمات را به زوار ارائه خواهد کرد.
وی گفت: در این خصوص بازدیدهای متعددی از سوی مسئولان استانی و کشوری در حوزه امنیت و خدمات به این مرز صورت گرفته است.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قصرشیرین هم در این دیدار افزود: فراهم شدن امکان زیرساختی برای زوار عتبات عالیات باید به صورت دائم باشد.
حشمت رضایی اظهار کرد: تردد زوار از مرز خسروی فقط منوط به امسال نیست و در سالهای آینده هم به صورت دائمی انجام خواهد شد و از این رو زیرساخت های ارتباطی و عمرانی دستگاه های مختلف باید به صورت دائم در مجموعه شهرستان قصرشیرین و مرز خسروی تقویت شود.
وی گفت: اقدام های زیادی برای سهولت تردد زوار در شهرستان انجام شده و هم اکنون پنج توقفگاه خودرو به وسعت بیش از 150 هکتار در شهرستان احداث شده است.
وی اضافه کرد: دیگر زیرساخت های لازم از جمله تامین روشنایی مسیر قصرشیرین به خسروی، اینترنت، حذف نقاط کور آنتن دهی و افزایش پهنای باند مخابراتی نیز در حال انجام است.
وی گفت: برای خدمات دهی مناسبتر، پنج دستگاه خودپرداز در مسیر تردد زوار نصب خواهد شد و در این بخش ها در صورت نیاز خدمات ارزی نیز ارائه خواهد شد.
با برنامه ریزی صورت گرفته، امسال 500 زائر اربعین حسینی از مرز رسمی خسروی عازم عتبات عالیات می شوند.
با پیگیری مسئولان استان کرمانشاه، با ابلاغ نامه ای از سوی وزارت کشور مبنی بر بازگشایی مرز خسروی در 28 اسفند 93 به استانداری کرمانشاه، اکنون این مرز رسمی و بین المللی بازگشایی شده ولی به دلیل مسایل امنیتی داخل عراق، این مرز به روی زوار ایرانی بسته است.
شهرستان قصرشیرین دارای 14 واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر درجه یک تا سه با 322 اتاق و یک هزار و 200 تخت است که بیشتر این اماکن در اوایل دهه 80 ساخته شده تا زایران عتبات عالیات در مسیر تردد خود به عراق یک شب را در این منطقه مرزی اقامت کنند.
مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد، کربلا، کاظمین و سامراست که این مرز رسمی تا بغداد پایتخت کشور عراق 190، نجف 380، کربلا 300، کاظمین 203 و تا سامرا 326 کیلومتر فاصله دارد.
عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال 77 در نقطه صفر مرزی آغاز شد و این مجموعه در سال 81 با 75 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با 27 هزار تن جمعیت، بیش از 186 کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، 2 مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.
مرز خسروی در 20 کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.
7079/3012/8066 خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *