مشاور اقتصادی رئیس جمهور:کیش می تواند به عنوان دیپلماسی شهری نقش موثری داشته باشد

[ad_1]

کد خبر:
82580506 (6051940)
|
تاریخ خبر:
08/04/1396
|
ساعت:
14:44|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از منطقه آزاد کیش، محمدعلی نجفی در سفر خود به جزیره کیش به همراه مدیر عامل و جمعی از معاونان سازمان منطقه آزاد کیش از برخی پروژه های عمرانی، زیر بنایی، گردشگری و شهری کیش بازدید کرد.
وی در حاشیه بازدید از بخشهای مختلف کیش، اقدامات انجام شده در این منطقه را نشان دهنده وجود دیدگاهی استراتژیک به توسعه کیش در دوره کاری دولت تدبیر و امید دانست وگفت: هم در بخش زیر ساخت ها و هم در بخش خدماتی و اقامتی، اقدامات و برنامه های خوبی پیش بینی و اجرا شده است.
مشاور اقتصادی رئیس جمهور به وجود یک نگاه جامع در توسعه کیش اشاره کرد و افزود: تامین و حفظ آرامش و رفاه شهروندان از نکات مهمی است که در بخش های مختلف از جمله اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و تمام حوزه های مرتبط به زندگی شهری توجه شایانی به آن شده است که می تواند سبب ارتقاء جایگاه کیش در کشور و منطقه شود.
وی با بیان اینکه کیش در دیپلماسی شهری می تواند یکی از پایگاه های کشور شود گفت: با توجه با اینکه جزیره کیش یک منطقه آزاد است و تردد به آن نیاز به ویزا ندارد، می تواند در جذب گردشگر خارجی و به عنوان پایگاه دیپلماسی کشور نقش موثری داشته باشد د.
نجفی اظهار کرد :جزیره کیش در این بخش نیز باید از حمایت خوب دستگاه های مرکزی و دیپلماتیک کشور بر خوردار شود تا بتواند به تمام قابلیت های خود دست پیدا کند .
وی در مورد وضعیت شهری کیش گفت : زندگی در جزیره کیش از کیفیت بالایی بر خوردار است و با امکانات و خدماتی که در آن ارائه شده، مشکلات و سختی های شرایط آب و هوایی برای ساکنان این منطقه رفع شده است.

*با تجدید نظر و برنامه ریزی در برنامه های شورای شهر جدید به آرامش مطلوب در تهران دست یابیم
مشاور اقتصادی رئیس جمهور در مورد شرایط شهری در تهران نیز نیز گفت : تهران در سال های اخیر سبب شده تا ساکنان این کلان شهر، آرامش زندگی شهروندی را احساس نکنند و امیدواریم با تشکیل شورای شهر جدید تهران و در پی آن تجدید نظر در برنامه ریزی های انجام شده به همراه طراحی برنامه های جدید مدیریت شهری، به آرامش مطلوب زندگی شهری در تهران دست یابیم.
نجفی به شاخصه های جزیره کیش همچون ، فضای سبز و سرانه آن که 17 برابر استاندارد جهانی است اشاره کرد و افزود فضای سبز تهران نیز در وضعیت قابل قبولی قرار دارد اما نگهداری و تامین آب جهت آبیاری فضای سبز مساله ای است که در آینده می تواند تهران را با یک چالش مهم روبرو کند که می توان در این زمینه نیز از تجربیات جزیره کیش بهره مند شد .
وی نگاه اقتصادی در توسعه شهر را مهم دانست و گفت: در اقتصاد شهری نگاه محدودی به شهر تهران شده است، پیشینه و نگاه درآمدزایی در تهران، به فروش تراکم و ایجاد ساخت و ساز های جدید بر می گردد که در این راستا باید یک نگاه جامع در ارتباط با اقتصاد شهری در تهران حاکم شود.
وی در خصوص ارزیابی عملکرد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در دوره 4 ساله کاری گفت: در هر کشوری، اعتبار خدمات انجام شده به مجموعه دولت و شخص رئیس جمهور بر می گردد.
نجفی عملکرد دولت در جزیره کیش را درخشان دانست و افزود: با توجه به اینکه در دوره تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری برخی از فعالیت های دولت مورد تخریب قرار گرفت اما در فرصتهای ایجاد شده توضیحات کاملی توسط رئیس جمهور، معاون اول ایشان و برخی از مسئولان و وزرا در خصوص اقدامات و خدمات ارزنده 4 ساله دولت داده شده که توسعه جزیره کیش نیز از جمله اقدامات ارزشمند دولت تدبیر و امید است.
مشاور امور اقتصادی رئیس جمهور در سفر خود به جزیره کیش از عملیات احداث پروژه مسکن سبز، مجموعه هنری و موزه خلیج فارس، اسکله 35 هزار تنی بندر و مراحل ساخت ترمینال جدید فرودگاه بین المللی کیش دیدن کرد و در جریان پروژه های ساماندهی سفین قدیم، محور ویژه، مجتمع آموزشی و گردشگری کیش و طرح توسعه هندورابی قرار گرفت.
1641 * انتشار دهنده: امیر برزی

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *