مزیت پنجمین شورای شهر مشهد، همسویی آن با دولت است

[ad_1]

کد خبر:
82605216 (6085539)
|
تاریخ خبر:
30/04/1396
|
ساعت:
16:31|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


علیرضا رشیدیان روز جمعه در حاشیه آغاز عملیات اجرایی 9 پروژه عمرانی در حاشیه شهر مشهد در جمع خبرنگاران افزود: این همسویی به معنای آن نیست که دولت با شورای چهارم مشهد اختلاف داشت.
وی اظهار کرد: به رغم اینکه برخی اعضای شورای چهارم شهر مشهد از نظر سیاسی با دولت زاویه داشتند در مسائل شهری و اجرای پروژه های عمرانی، دستگاه های اجرایی و استانداری با شورای شهر و شهرداری همسو و منطبق بودند.
وی گفت: نگاه ما نسبت به شهرداری و شورای شهر هیچگاه سلیقه ای نبوده و اساس کار بر این بوده که بتوان با کمک همه دستگاه های اجرایی، کاری برای مردم انجام داد.
استاندار خراسان رضوی افزود: ما مسابقه برای خدمت را قبول داریم اما مسابقه برای خط و خط بازی و جناح گرایی را قبول نداریم.
وی اظهار کرد: به اعضای شورای پنجم شهر مشهد توصیه شده که خدمات شورای چهارم را قدر بدانند و آنها را نادیده نگیرند، اما در عملکرد شورای چهارم نیز اشکالاتی وجود داشت که این مهم مانند همه دستگاه های اجرایی که دارای نقاط قوت و ضعف هستند، طبیعی است.
وی گفت: مردم از اعضای شورای شهر توقع دارند، شهرداری برگزینند که از شهردار قبلی بهتر باشد اما این نیز به معنای نادیده گرفتن خدمات شورای چهارم و شهردار قبلی نیست.

* شهردار بعدی مشهد باید برنامه محور و به دور از مسائل سیاسی باشد
استاندار خراسان رضوی افزود: انتخاب شهردار آینده مشهد باید براساس برنامه محوری و به دور از هرگونه مسائل سیاسی و گرایش خطی باشد و شهر بهشت شهرداری می خواهد که مشهد را کامل بشناسد، مشکلات آن را بداند و در اجرای طرح توسعه شهری برنامه داشته باشد.
وی اظهار کرد: شهردار آینده باید اولویت ها و مقدورات شهر، طرحهای اقتصادی و جذب سرمایه گذاران برای شهر، ایجاد درآمد پایدار برای شهر، ساماندهی معماری کلانشهر مشهد و مسائل مختلف مرتبط با آن را بداند و برای آنها برنامه داشته باشد.
وی گفت: آنچه مردم از شهردار و شورای شهر انتظار دارند، برطرف کردن معضلات شهر و رسیدن به شرایط ایده آلی است که مشهد مقدس را به عنوان ام القرای شهرهای ایران اسلامی و پایتخت فرهنگی جهان اسلام نشان دهد.

* دولت برخلاف گفته شهردار، برای ساماندهی حاشیه شهر مشهد بسیار هزینه کرده است
استاندار خراسان رضوی افزود: دولت برخلاف گفته شهردار، برای ساماندهی وضعیت حاشیه شهر مشهد بسیار هزینه کرده و در سال گذشته 6 هزار میلیارد ریال پروژه عمرانی در حاشیه شهر به بهره برداری رسانده است.
وی اظهار کرد: دولت یکهزار و 400 میلیارد ریال برای ایجاد پایگاه های سلامت، بیش از 870 میلیارد ریال در حوزه مخابرات و مبلغ بسیار برای حوزه گاز و خدمات آموزشی در حاشیه شهر مشهد هزینه کرده است.
وی گفت: شاید منظور شهردار در باره پروژه هایی بوده است که شهرداری در حاشیه شهر اجرا کرده، زیرا دولت هیچ مبلغ مستقیم به شهرداری در این زمینه نداده است به جز پروژه مربوط به قطار شهری که به سهمیه خود در پرداخت هزینه ها عمل کرده است.
رشیدیان افزود: دولت سه درصد سهم شهرداری در حوزه مالیات بر ارزش افزوده را به موقع پرداخت کرده و در حوزه های دیگر که امکان همراهی دولت بود نیز شهرداری را در اجرای پروژه ها و رفع معضلات شهر همراهی کرده است.

* رشد جمعیت روستایی در خراسان رضوی مثبت است / پیگیر راه اندازی سازمان مستقل برای حاشیه شهر مشهد هستیم
استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: براساس سرشماری نفوس و مسکن سال گذشته، متوسط رشد جمعیت روستاها در همه استانها به جز خراسان رضوی منفی بود، در حالی که متوسط رشد جمعیت در روستاهای این استان مثبت 6 دهم بوده است.
وی گفت: با گسترش خدمات در روستاها به تثبیت جمعیت در آنها و جلوگیری از مهاجرت به شهر کمک می کنیم.
وی افزود: تمام بخشهای اجرایی براساس سیاست های کلان جمهوری اسلامی و سیاست های دولت تدبیر و امید تلاش می کنند عدالت اجتماعی و توسعه را با سرعت دنبال کنند اما حجم کارهایی که باید انجام گیرد، بسیار زیاد و برای انجام آنها هماهنگی و همراهی همه دستگاه های دولتی، عمومی و بخش خصوصی لازم است.
رشیدیان اظهار امیدواری کرد با همراهی دستگاه های دولتی، عمومی و بخش خصوصی شاهد سرعت گرفتن اجرای پروژه های عمرانی و توسعه مناطق کمتر توسعه یافته و پیرامونی شهر مشهد باشیم.
رشیدیان ادامه داد: در دولت یازدهم پیگیر ایجاد سازمان اجرایی در حوزه حاشیه شهر مشهد بودیم که این مساله را تا هیات مربوطه در دولت دنبال کردیم اما چون قرار است یک ساختار جدید با جایگاه، پست و اعتبارات مشخص ایجاد گردد، نیاز به مصوبه در بالاترین سطح اجرایی دارد.
وی گفت: راه اندازی سازمان اجرایی در حوزه حاشیه شهر مشهد در دولت دوازدهم به جدیت پیگیری خواهد شد تا این سازمان به احیای بافت فرسوده و ساماندهی وضعیت حاشیه شهر مشهد و سایر نقاط استان کمک کند.
در این مراسم عملیات اجرایی 9 پروژه عمرانی در حاشیه شهر مشهد با اعتبار 105 میلیارد ریال و با حضور استاندار خراسان رضوی آغاز شد.
7489 / 6053 خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *