خدادی: توسعه روابط بین رسانه‌ای، تقویت کننده همکاریها در سایر بخش‌ها است

[ad_1]

کد خبر:
82580566 (6052013)
|
تاریخ خبر:
08/04/1396
|
ساعت:
16:13|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


به گزارش ایرنا، محمد خدادی که روز پنجشنبه با «سای مینگ ژاو» (Cai ming Zhhao) دیدار می کرد، از «ایرنا» و «شین هوا» به عنوان دو منبع رسمی و معتبر خبری در شرق و غرب آسیا نام برد که می بایست ارتباطات خود را مستحکم تر کنند.
وی گفت که سابقه ارتباطات شین هوا و ایرنا طولانی است اما شرایط کنونی ایجاب می کند که این ارتباطات با توسعه و گسترش بیشتری همراه شود و گفت وگوهای جدی تری در خصوص همکاریهای جدیدتر صورت بگیرد.
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط خاص منطقه بویژه خاورمیانه و قاره آسیا اشاره کرد و گفت که شین هوا و ایرنا به عنوان دو رسانه رسمی چین و ایران باید بتوانند نقش حرفه ای خود را در بسط و گسترش صلح و ثبات در عرصه بین المللی به خوبی ایفا کنند.
خدادی همچنین با دعوت از همتای چینی خود برای سفر به ایران تاکید کرد که ایرنا مایل است در سه موضوع، همکاری خود را با شین هوا گسترش دهد.
وی امضای قرارداد جدید میان دو خبرگزاری و به روز کردن سرفصل های همکاری، کار مشترک در فضای شبکه های مجازی و برگزاری دوره های آموزشی که بتوان بر اساس آن شرایط روزآمد کردن خبرنگاران نسل جوان را فراهم کرد را از جمله محورهای مورد علاقه ایرنا برای تعریف جدید همکاری با شین هوا بر شمرد.
مدیرعامل ایرنا همچنین گفت که مایل است همکاری میان خبرنگاران این دو خبرگزاری در کشورهایی که دارای دفاتر فعال خبری هستند نیز فراهم شود و این دو رسانه بتوانند در فضای نوین اطلاع رسانی به ویژه شبکه های اجتماعی همکاریهای گسترده تری با هم داشته باشند.
«سای مینگ ژاو» نیز با ابراز خرسندی از حضور مدیرعامل ایرنا در محل خبرگزاری شین هوا در شهر پکن، همکاری و گسترش تبادلات را لازمه توسعه در امور رسانه دانست و از آمادگی شین هوا جهت گسترش همکاریهای مختلف خبری با ایرنا خبر داد.
وی همچنین با استقبال از پیشنهادهای مطرح شده توسط همتای ایرانی خود، اهمیت همکاریهای دو رسانه رسمی ایران و چین را در شرایط کنونی مهم دانست و گفت که ایرنا و شین هوا به عنوان دو رسانه با سابقه می توانند در زمینه تبادل اطلاعات در حوزه های مختلف خبری همکاریهای خوبی با یکدیگر داشته باشند.
رئیس خبرگزاری شین هوا چین همچنین از تروریسم به عنوان پدیده ای شوم در جهان امروز نام برد که فعالیت های آنان توسط رسانه های غربی به شکلی وارونه منعکس می شود و ایرنا و شین هوا می توانند با انتشار و تبادل خبرهای صحیح و درست، نقش خود را در عرصه اطلاع رسانی حرفه ای به خوبی ایفا کنند.
همچنین در خاتمه این دیدار، مدیرعامل ایرنا در بازدید از بخش های مختلف خبرگزاری شین هوا از نزدیک در جریان فعالیت های این مرکز خبری قرار گرفت.
خدادی همچنین پیش از ظهر امروز (به وقت محلی) به دعوت «لی بایوشان» Li Bayoshan مدیر روزنامه «مردم» علاوه بر بازدید از این روزنامه، در خصوص راههای گسترش همکاریهای رسانه ای با وی به گفت وگو پرداخت.
وی به دعوت رسمی دولت چین برای شرکت در دومین اجلاس سازمان ها و نهادهای غیردولتی و مطالعاتی کشورهای عضو کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا موسوم به «سیکا» که با حضور نمایندگان بیش از 30 کشور جهان در شهر پکن برگزار شد، به چین سفر کرده است.
آساق**1597*انتشاردهنده:فرهاد راستی

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *