توسعه نواحی صنعتی روستایی اولویت نخست شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی است

[ad_1]

کد خبر:
82572931 (6042042)
|
تاریخ خبر:
31/03/1396
|
ساعت:
14:32|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


به گزارش ایرنا، مصطفی آمره روز چهارشنبه در نشست هماهنگی اجرای پروژه ها و طرح های زیرساختی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی، افزود: بسیاری از روستاهای این استان از قبیل سمقاور و آوه از ظرفیت های صنعتی بسیاری برخوردار هستند که در صورت ایجاد نواحی صنعتی و توسعه خوشه های صنعتی می توان از این ظرفیت های بالقوه در راستای ایجاد اشتغال و بالندگی اقتصادی استان استفاده کرد.
وی بیان کرد: روستاها کانون های تولیدی ارزشمندی هستند که ضمن برخورداری از جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی می توانند نقش بسیار موثری در توسعه اقتصادی و احیای فرهنگ ایرانی و اسلامی در کشور داشته باشد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی اضافه کرد: مشارکت روستاییان در امور اقتصادی به شکلی که نقش خود را در بالندگی اقتصادی و توسعه کشور مشاهده کنند، می تواند زمینه توسعه روستاها را فراهم کند چرا که مشارکت این قشر از جامعه باعث ایجاد اعتماد به دولتمردان ومسئولان می شود.
وی تاکید کرد: عملیات راه اندازی ناحیه صنعتی در برخی از روستاهای استان مرکزی آغاز شده و در برخی از روستاها عملیات جانمایی نیز انجام شده است.
آمره تاکید کرد: بر اساس قانون رفع موانع تولید سرمایه گذاری در مناطق کم برخوردار، 13 سال و مناطق برخوردار هفت سال معافیت صفر مالیاتی خواهند داشت که انتظار می رود آحاد جامعه به خصوص مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به جذب سرمایه گذران خارجی در استان برنامه ویژه داشته باشند.
وی یادآوری کرد: سال گذشته بیش از 400 میلیارد ریال اعتبار برای تامین زیر ساخت های شهرک ها و نواحی صنعتی استان هزینه شد اما همچنان کمبود ها و نواقص در برخی از این مناطق صنعتی وجود دارد.
مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی تشکیل 2 کنسرسیوم صادراتی سنگ محلات و کنسرسیوم صادراتی مواد پتروشیمی و تامین زیرساخت های شرکت ها و نواحی صنعتی مختلف استان به خصوص شهرک های صنعتی ساوه، زرندیه و محلات را از مهمترین برنامه های شرکت شهرک های صنعتی استان در سال جاری عنوان کرد.
وی، برنامه ریزی برای تشکیل 6 هزار نفر ساعت برنامه آموزشی برای فعالان صنعتی استان را از دیگر برنامه های شرکت شهرک های استان مرکزی عنوان کرد و گفت: تامین و به روزرسانی عوامل تولید در کارگاه های کوچک و متوسط استان با بهره گیری از ظرفیت فن بازار از دیگر برنامه های این نهاد صنعتی در سال جاری است.
34 ناحیه و شهرک صنعتی در استان مرکزی فعالیت می کنند.
3017/3075/ خبرنگار: مصطفی مجللی** انتشار دهنده: حسین مهدی زاده

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *