بررسی پدیده حاشیه نشینی در مشهد با حضور اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس

[ad_1]

کد خبر:
82580357 (6051739)
|
تاریخ خبر:
08/04/1396
|
ساعت:
12:27|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


استانداری خراسان رضوی روز پنجشنبه به نقل از رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این نشست گزارش داد: این کمیسیون در چارچوب وظیفه نظارتی خود هر چند مدت یک بار سفرهای استانی را با اولویت استانهای مرزی در برنامه کاری خود داشته و دارد.
علاءالدین بروجردی ادامه داد: در دور جدید از سفرهای استانی این امکان فراهم شد تا با تعدادی از اعضای کمیسیون به مشهد سفر کنیم. نخستین اقدام کمیسیون برگزاری شورای تامین است که در آن مجموعه مسائل امنیتی استان بررسی می شود.
وی گفت: بررسی موضوعات امنیتی در مشهد به دلیل جایگاه والا در جهان اسلام و کشور به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از چالشهایی که مدتهاست گریبانگیر این کلانشهر مذهبی شده حاشیه نشینی است که برای اشراف و اطلاع کامل از مشکلات موجود در این پهنه ها بازدید میدانی نیز صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: تلاش بر این است که کاستیهای احتمالی در حوزه های امنیتی و موضوعات مرتبط با حاشیه نشینی را احصا کرده و برای حل آنها برنامه ریزی و اقدام مناسب انجام دهیم.
همچنین استاندار خراسان رضوی و اعضای شورای تامین استان در این نشست گزارشی از اقدامات صورت گرفته، نیازها و مطالبات حوزه کاری ارائه کردند.
سکونتگاههای غیررسمی با گستره ای شامل 13 درصد از مساحت مشهد 32 درصد جمعیت این کلانشهر را در خود جا داده اند. بالغ بر یک میلیون و 200 هزار نفر در 66 پهنه حاشیه شهر مشهد ساکن هستند که 300 هزار نفر از این تعداد را مهاجران خارجی تشکیل می دهند.
ˈسکونتگاههای غیررسمی به مناطقی گفته می شود که مهاجران روستایی و محرومان جامعه شهری را در خود جای داده و خارج از برنامه ریزی رسمی و قانونی توسعه شهری بطور عمده بدون مجوز در درون یا خارج از محدوده قانونی شهرها به وجود آمده اند. فقدان سند مالکیت رسمی، محرومیت از خدمات و زیرساختهای شهری از شاخصها این مناطق است. شرایط حاکم بر اینگونه نواحی در بروز ناهنجاریهای اجتماعی بسیار مساعد است.
42 درصد جمعیت کشورهای در حال توسعه در سکونتگاههای غیررسمی زندگی می کنند. بر اساس گزارش سازمان ملل سکونتگاههای غیررسمی(حاشیه نشینی) چالش اصلی هزاره سوم معرفی شده بطوری که در جهان از هر شش نفر یک نفر در سکونتگاههای غیررسمی زندگی می کند.
خبرنگار: فاطمه یوسفی **انتشاردهنده: حسین کریم زاده
1906/1858

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *