بخشی از امنیت پایدار کشور مرهون تلاشهای دستگاه قضاست

[ad_1]

کد خبر:
82579898 (6051063)
|
تاریخ خبر:
07/04/1396
|
ساعت:
19:44|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


به گزارش ایرنا، ابراهیم رضوانی روز چهارشنبه به مناسبت 7 تیر سالروز شهادت آیت الله بهشتی و یارانش با حضور در دادگستری و دادسرای کیش این روز را به رئیس دادگستری و دادستان کیش تبریک گفت و با اهدا گل و لوح سپاس از زحمات انان تقدیر کرد.
وی در حاشیه این مراسم به فاجعه جانسوز شهادت آیت الله دکتر بهشتی و یارانش در 7 تیر ماه 1360 اشاره کرد و به خبرنگار ایرنا گفت: هفته اول تیرماه به عنوان هفته قوه قضاییه نام گرفته است که این فرصت را غنیمت دانستیم تا از مسئولان و تلاشگران این عرصه به ویژه از رئیس دادگستری و دادستان تقدیر و تشکر کنیم .
وی افزود: قوه قضاییه در کشور یکی از ارکان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی است که همواره برای اجرای عدالت از خودگذشتی نشان می دهد که شهادت ایت الله بهشتی و یارانش گواه بر این موضوع است .
رضوانی بخشی از امنیت پایدار در کشور را مرهون تلاش های خستگی ناپذیر و مستمر مسئولان قضایی، قضات، دادیاران و کارکنان زحمت کش این مجموعه دانست .
دبیرشورای تامین جزیره کیش اظهار کرد :دادگستری و دادسرای کیش نیز با تعامل، همکاری و هماهنگی مناسب خود با دیگر بخش ها برای جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان و مقابله با ناهنجاری های اجتماعی تلاش می کند و رسیدگی به امور مردم را سرلوحه کار خود قرار داده اند .
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه دستگاه قضا مسئولیت خطیری بر عهده دارد اظهار کرد: آنها باید از حقوق فردی و اجتماعی مردم در راستای تحقق عدالت اجتماعی حمایت کنند.
وی به جایگاه ارزشمند دستگاه قضا در کشور اشاره کرد و افزود :اجرای عدالت و احقاق حقوق شهروندان از مواردی است که همواره مورد تاکید مسئولان و کارکنان این دستگاه بوده است .
رضوانی با بیان اینکه قوه قضائیه نهاد پاسدار قانون اساسی است تصریح کرد:این مجموعه با سرلوحه قرار دادن قرآن و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب جهت اجرای عدالت تلاش می کند و نقش حساسی را بر عهده دارد.
در لوح سپاس دبیر شورای تامین جزیره کیش به رئیس دادگستری و دادستان کیش نیز آمده است که امینت و آرامش هر جامعه ای نتیجه آینده نگری و تلاش صادقانه افراد متعهدی است که با بهره گیری از تخصص و تجربه خود از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.
در بخشی دیگر متن این لوح بیان شده که بدون شک اقدامات مدبرانه مسولان و همکاران دادگستری کیش سهم موثری در اجرای برنامه های پیشگیری از وقوع جرم داشته و تداوم آن روند کاهش جرایم و اسیب ها را سرعت بخشیده و موجب ارتقاء شاخص های امنیت عمومی جزیره کیش خواهد شد.
شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی نخستین مسئول دستگاه قضایی جمهوری اسلامی درهفتم تیرماه 1360 بر اثر انفجار بمب در محل دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسید و بنا به پیشنهاد قوه قضائیه برای نامگذاری هفته اوّل تیرماه به عنوان هفته قوه قضائیه ، این پیشنهاد در تاریخ 27 تیر ماه 1373 در شورای فرهنگی عمومی مطرح شد و به تصویب رسید.
1630*1641- خبرنگار:مریم زبان دان – انتشاردهنده: امیر برزی

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *