افزایش 2 برابری ظرفیت مسیر ریلی تهران- مشهد در دولت یازدهم

[ad_1]

کد خبر:
82579825 (6051124)
|
تاریخ خبر:
07/04/1396
|
ساعت:
18:19|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


محمد هادی ضیایی مهر روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:همچنین افزایش سرعت قطارهای مسافری معمولی و سریع السیر مسیر تهران -مشهد به ترتیب به 140 و 160کیلومتر بر ساعت و کاهش دو و نیم ساعته زمان سیر قطارها در این مسیر از دیگر اقدامات مثبت دولت تدبیر و امید در این راستا بوده است.
وی گفت: اجرای پروژه سامانه اتوماتیک ترافیک قطارها (ATC) ، بلاک میانی، پروژه های طرح توسعه و افزایش ظرفیت ایستگاه راه آهن مشهد در مجموع با سه هزار میلیارد ریال هزینه در دهه فجر سال 94 به دست رییس جمهور به بهره برداری رسیده است .
ویث اظهار کرد: اهم پروژه ها و اقدامات اجرایی اداره کل راه آهن خراسان در مدت چهار ساله دولت تدبیر و امید با هزینه ای بالغ بر چهار هزار و 766 میلیارد ریال اعتبار به انجام رسیده است.
وی افزود:این طرح ها ضمن افزایش دو برابری ظرفیت خط ریلی مشهد- تهران موجب روان شدن تردد قطارها از مبادی 26 گانه سطح کشور به سمت مشهد و کاهش 80 درصدی تاخیرقطارهای مسافری از مبداء مشهد شد.
مدیر کل راه آهن خراسان اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید متوسط تاخیر حرکت هر قطار از مبدا مشهد در مقایسه با دولت دهم از حدود چهار دقیقه به کمتر از 30 ثانیه رسیده است و تاخیر ورود قطارهای مسافری از مبادی ریلی سطح کشور به ایستگاه راه آهن مشهد نیز کاهش 36 درصدی داشته است.
وی گفت:آغازعملیات اجرائی پروژه برقی سازی مسیر ریلی پرتردد مشهد-تهران به جهت افزایش سطح فناوری حمل و نقل ریلی، کاهش زمان سیر به 6 ساعت و افزایش سرعت حرکت قطارهای مسافری به 200 کیلومتر بر ساعت از دیگر اقدامات مهم دولت یازدهم در حوزه حمل و نقل ریلی در خراسان است.
مدیر کل راه آهن خراسان گفت: ارتباط ریلی شهرستان های خرمشهر – ماهشهر – ملایر علاوه بر 23 شهر و مرکز استان که قبل از سال 92 با مشهد مقدس برقرار بوده، در سه سال اخیر محقق شده است .
وی گفت: راه اندازی قطارهای 5 ستاره لوکس در مسیر ریلی خراسان رضوی و منتهی به مشهد مقدس موجب افزایش سطح کیفی خدمات قطارهای مسافری در این مسیر شده است.
ضیایی مهر افزود: ظرف سه سال اخیرشاهد افزایش ترانزیت ریلی در محورسرخس بوده ایم که بیشترین رشد آن مربوط به سال 94 وبه میزان 256 درصد در ترانزیت ریلی مربوط به کشورهای آسیای مرکزی بوده است که این تردد ترانزیتی عمدتا در کریدور ریلی سرخس – بندرعباس انجام شده و سهم ترانزیت ریلی محور سرخس از کل ترانزیت ریلی کشور را از 70 درصد به 85 درصد افزایش داده است .
از مجموع 10 هزار کیلومتر ظرفیت شبکه ریلی ایران، هزار و 400 کیلومتر آن معادل 14 درصد در خراسان رضوی قرار دارد و این استان رتبه نخست جا به جایی مسافر در ناوگان ریلی کشور را به خود اختصاص داده است.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی فوری به اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
3221/6012
خبرنگار:ناصراسدزاده هروی ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *