استاندار اصفهان: اصناف نیز مشمول بسته حمایتی دولت از واحدهای تولیدی شدند

[ad_1]

کد خبر:
82579951 (6051168)
|
تاریخ خبر:
07/04/1396
|
ساعت:
20:54|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


دولت یازدهم در برنامه های اقتصادی خود برای خارج کردن واحدهای تولیدی از رکود، چندین طرح را به اجرا گذاشت که رونق و رفع موانع تولید و ارائه بسته های حمایتی و تسهیلات مالی به صنایع کوچک و متوسط یکی از آنهاست.
به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری اصفهان روز چهارشنبه به نقل از رسول زرگرپور اعلام کرد: بر همین اساس دولت قصد دارد 10 هزار واحد جدید را تحت پوشش قرار دهد .
استاندار اصفهان که در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سخن می گفت، افزود: در بخشنامه جدید 10 هزار میلیارد ریال اعتبار برای حدود پنج هزار واحد صنفی پیش بینی شده است.
وی گفت:در اسرع وقت باید با مراکز کشوری هماهنگ شود تا واحدهای(تولیدی) قبلی طبق روال تمدید، از سهمیه سال قبل استفاده کنند و از متولیان بخش خدمات نیز برای حضور در جلسه های ستاد تسهیل دعوت شود.
زرگرپور با بیان اینکه مرحله قبل ثبت نام در سایت ‘بهین یاب’ با یکهزار و 161 پرونده ( در استان اصفهان) بسته شد، گفت: باید در صورت لزوم برای ثبت نام اصناف نیز سایتی مانند سایت بهین یاب ایجاد و روش آن مشخص و اطلاع رسانی شود.
سامانه اینترنتی ‘بهین یاب’ در دولت یازدهم برای حمایت قانونی و ثبت نام از واحدهای تولیدی که خود را مستحق اخذ تسهیلات می دانند، راه اندازی شد.
استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: دولت با توجه به عملکرد خوب سال گذشته قصد دارد ارائه بسته حمایتی خود را ادامه دهد و در سطح کشور اعتبار خوبی برای اینکار پیش بینی کرده و تاکنون سقفی برای آن مشخص نشده است.
وی همچنین گفت: برخی از بانک ها در ارائه تسهیلات به واحدهای متقاضی در قالب بسته حمایتی دولت، خوب عمل کردند.
استاندار اصفهان افزود: با این حال برخی از بانک ها نیز جدیتی در این کار نداشتند و همانند یک کار عادی با این موضوع برخورد کردند.
وی اضافه کرد: انتظار داریم در دوره جدید، این بانک ها نیز با قوت و حداکثر تلاش، کمک کنند تا معضل واحدهای تولیدی بحرانزده رفع شود.
وی با انتقاد از عملکرد ضعیف برخی از بانک ها و همکاری نکردن در ارائه تسهیلات به واحدهای بحرانزده گفت: اگر بانکی قرار نیست در حل مشکل های استان قدم بردارد باید از سیستم خارج و گزارش آن به رئیس جمهوری، معاون اول و رئیس بانک مرکزی ارائه شود.
زرگرپور افزود: باید با بانک هایی همکاری شود که با دولت همراه باشند و معضل بیکاری و اشتغال را درک کنند و شعار رهبر معظم انقلاب را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند.
زرگرپور با بیان اینکه واحدهایی که در سال 95 تسهیلات دریافت کردند و درخواست تمدید دارند باید شرایط برای تمدید تسهیلات آنها فراهم شود، گفت: باید از سهمیه سال گذشته برای تمدید تسهیلات این واحدها استفاده شود.
اصفهان با بیش از 9 هزار واحد تولیدی و صنعتی، صنعتی ترین استان کشور به شمار می آید.
به گفته اسرافیل احمدیه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، سال گذشته در مجموع بیش از 25 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به حدود یکهزار و 200 واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان در قالب طرح رونق تولید و یا بطور مستقیم از سوی بانک ها، پرداخت شد.
ت/3011/ 6027 خبرنگار: آسیه معینی* انتشار: شکراللهی

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *