ارتباط بخش خصوصی و اتاق بازرگانی سنندج کم رنگ است

[ad_1]

کد خبر:
82604892 (6085153)
|
تاریخ خبر:
30/04/1396
|
ساعت:
9:49|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


به گزارش خبرنگار ایرنا شیرکو گویلی شامگاه پنجشنبه در نشست با فعالین اقتصادی، تجار و بازرگانان بانه که به منظور بررسی مسائل و مشکلات فعالیت اقتصادی بخش خصوصی مرز سیرانبند بانه در سالن اجتماعات هتل هاله برگزار شد، افزود: بسیاری از بازرگانان برای حل مسائل و مشکلات با اتاق بازرگانی هماهنگ نیستند و اتاق بازرگانی را امین خود نمی داند ضروری است که فعالین اقتصادی مشکلات و نارسایی ها را به اطلاع ما برسانند تا در جلسات و هیات های مطرح و راهکارهای برای آن بیابیم.
وی اظهار کرد: باید اتاق بازرگانی به عنوان پشتیبان و حامی فعالین اقتصادی بخش خصوصی برای این بخش شناخته شود.
وی گفت: تاکنون فعالیت و وظایف اتاق بازرگانی برای فعالین اقتصادی ناشناخته بوده که باید برای آشنایی بازرگانان و سرمایه گذاران وظایف این اتاق بازتعریف شود.
وی اتاق بازرگانی را منزل اقتصادی فعالین اقتصادی خواند و اظهار کرد: به دلیل حضور قوی و پررنگ 15 نفر هیات نمایندگان بخش خصوصی هم اکنون فعالین اقتصادی بخش خصوصی می توانند ارتباط بیشتر و بهتری با اتاق بازرگانی داشته باشند.
دبیر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج تاکید کرد: می توان بیش از 70 درصد مشکلات با همکاری و کمک همدیگر حل کنیم اما برای حل مشکلات و مسائل اقدام نشده است.
گویلی بابیان اینکه کشور درگیر رکود و تورم اقتصادی ناشی از مشکلات منطقه شده اظهار کرد: این تورم اقتصادی بربخش خصوص و دولتی غالب شده و مشکلاتی برای کشور ایجاد کرده است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج هم در این نشست گفت: اقتصاد بخش دولتی نمی تواند به تنهایی گره گشای مشکلات اقتصادی باشد و اقتصاد بخش خصوصی حلال مشکلات اقتصادی است.
سید کمال حسینی افزود: صنعتگران و فعالین اقتصادی بخش خصوصی باید عضو اتاق بازرگانی شوند و مشکلات و دغدغه های خود را به اتاق بازرگانی بازتاب دهند.
وی تاکید کرد: اتاق بازرگانی استان پیگیر مشکلات فعالین اقتصادی است و در هر شهری افرادی در هیات نمایندگان اتاق حضور دارند و در کمیته ها و جلساتی که برگزار می شود مسائل و مشکلات بازتاب و از حقوق فعالین اقتصادی دفاع می شود.
وی با بیان اینکه خواسته های بخش خصوصی نسبت به دولت باید منطقی و قابلیت اجرایی داشته باشد، اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به اتاق بازرگانی شده باید دانش و بینش خود را بالا ببریم و شرایط مناسب برای ایجاد اقتصادی پررونق فراهم کنیم.
وی امنیت اقتصادی را مهمترین عامل برای جذب سرمایه های بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: تا زمانی امنیت اقتصادی برای فعالیت بخش خصوصی فراهم شود و سرمایه گذار مطمئن شود که هزینه ای را که صرف یک فعالیت اقتصادی می کند همراه با بازگشت سرمایه است سرمایه گذاران بخش خصوصی با دولت همکاری می کنند.
وی گفت: شورایی به عنوان گفت و گوی دولت و بخش خصوص تاسیس شده که این شورا شامل نماینده دولت، رئیس کل دادگستری، چند نفر از نمایندگان مجلس و مدیران کل دستگاه های اقتصادی است که فعالین اقتصادی بخش خصوصی می توانند در این شورا مشکلات خود را مطرح کنند.
وی استان کردستان را از استان های کم برخوردار کشور خواند وتاکید کرد: شکاف عمیقی به لحاظ اقتصادی بین استان کردستان با دیگر استان ها وجود دارد که باید با برنامه ریزی و ارائه راهکارهای کارشناسی شده این شکاف اقتصادی از بین برود.
وی وضعیت کنونی سوریه و اقلیم کردستان را فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری دانست و تاکید کرد: سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی کردستان باید از این فرصت ها در کشورهای همسایه برای سرمایه گذاری استفاده کنند و بازاری برای صادرات کالا و ارائه خدمات فنی مهندسی ایجاد کنند.
بانه با 116 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج واقع شده است.
7469/6108
**خبرنگار: زینب طلایی/ **انتشار دهنده: امید بهمنی
**آگاهی از آخرین اخبار استان کردستان در کانال زیر:
@IRNSANANDAJ
https://telegram.me/joinchat.DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvg

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *