ابطال موافقت نامه ساخت پنج نیروگاه در خوزستان/ رکورد مصرف برق برای چهارمین بار شکست

[ad_1]

کد خبر:
82604393 (6084470)
|
تاریخ خبر:
29/04/1396
|
ساعت:
9:55|

‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}


به گزارش ایرنا محمود دشت بزرگ عصر چهارشنبه در شورای اداری خوزستان، با بیان اینکه صنعت برق این استان دچار ‘سندروم توسعه’ است، افزود: دیوار بلند عدم تخصیص منابع اعتباری، سد راه پیشرفت و توسعه و نوسازی صنعت برق خوزستان است به طوری که این استان که روزی در صنعت برق اولین بود، اکنون تحلیل رفته و جایگاه خود را از دست داده است.
وی با اشاره به لزوم ساخت 16 نیروگاه در خوزستان، اضافه کرد: مصوبه احداث بیش از 10 هزار مگاوات نیروگاه در خوزستان وجود دارد اما روند اجرا به کندی پیش می رود.
دشت بزرگ تصریح کرد: موافقت نامه اصولی ساخت پنج نیروگاه در خوزستان به دلیل کندی کار باطل شده است.
وی با بیان اینکه 42 طرح مهم برق استان نیاز به سرمایه گذاری از محل فاینانس دارد، گفت: تسهیلات 180 میلیون یورویی که باید از بانک توسعه اسلامی اخذ شود مستلزم پرداخت بدهی به بانک تجارت است.

*پیش بینی افزایش دوباره مصرف برق
مدیرعامل برق منطقه ای خوزستان نسبت به افزایش مصرف برق در استان هشدار داد و اظهار کرد: در تیرماه امسال برای چهارمین بار رکورد مصرف برق در خوزستان شکسته شد.
وی افزود: در ساعت 15 چهارشنبه (دیروز) پیک مصرف به هشت هزار و 220 مگاوات افزایش یافت که نسبت به مدت مشابه پارسال 9.5 درصد افزایش نشان می دهد.
دشت بزرگ با اشاره به درپیش بودن گرمای مرداد ماه، تاکید کرد: در بدترین حالت افزایش پیک بار تا هشت هزار و 486 مگاوات پیش بینی شده است، البته انتظار داریم با مدیریت مصرف این مساله را کنترل کنیم.
وی اظهار کرد: پارسال 29 نوبت و امسال تا کنون 10 نوبت از پیک مصرفی عبور کردیم.
دشت بزرگ با اشاره به ارتباط مستقیم رشد دما و افزایش بار مصرفی گفت: در دمای بالای 48 درجه سانتیگراد به ازای هر یک درجه افزایش دما، 112 مگاوات به بار مصرفی افزوده می شود.
وی با اشاره به مصوبه ستاد بحران استان مبنی بر کاهش ساعت اداری در دمای بالای 49 درجه افزود: این تصمیم برای مدیریت مصرف و صیانت از تاسیسات برق اتخاذ شده است.

*راه اندازی اورژانس ریزگرد
دشت بزرگ با اشاره به مشکل قطع برق در پی طوفان گرد و خاک پارسال، از راه اندازی ‘اورژانس ریزگرد صنعت برق’ در خوزستان خبر داد و گفت: بر همین اساس قرار است که 95 هزار زنجیر مقره سرامیکی تا پایان سال 97 در استان تعویض و 93 پست با پوشش عایقی نیز در همین مدت عملیاتی شود.
وی اضافه کرد: 100 پست انتقال بعد از طوفان شستشو داده شد و ماشین مقره شور نیز خریداری شده است.
دشت بزرگ احداث پست های GIS با تکنولوژی نوین، شستشوی مستمر تجهیزات و تدوین استانداردهای جدید متناسب با شرایط اقلیمی استان را از برنامه های آینده این شرکت عنوان کرد.

*صادرات برق از خوزستان به عراق
این مقام مسئول افزود: با چهار کشور خارجی از طریق 25 خط تبادلی برق صادر می شود که صادرات برق به عراق از طریق 2 خط از خوزستان است.
وی برق منطقه ای را شامل استان های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد دانست و گفت: خوزستان دارای 13 هزار مگاوات ظرفیت منصوبه نیروگاهیو 28 هزار مگاولت آمپر ظرفیت منصوبه پست های انتقال و توزیع و هشت هزار و 600 کیلومتر خطوط و شبکه است.
دشت بزرگ اضافه کرد: این استان 15 درصد انرژی کشور را مصرف می کند و رتبه دوم مصرف برق کشور با فاصله زیاد بعد از تهران را داراست، این در حالیست که پیک مصرف خوزستان با تهران یک هزار مگاوات فاصله دارد.
وی اظهار کرد: اهواز پارسال 2 هزار و 454 مگاوات مصرف داشته که از 9 برق منطقه ای در کشور بیشتر بوده است.
دشت بزرگ تعداد مشترکان خوزستانی برق را یک میلیون و 800 هزار عنوان کرد و گفت: 25 مشترک بزرگ صنعتی در این استان وجود دارد که یک هزار و 353 مگاوات مصرف دارند.
وی افزود: توزیع نیروی برق استان 50 درصد، توزیع برق اهواز 30 درصد و صنایع 16 درصد مصرف برق را دارند.
بر اساس این گزارش، در پی طوفان شدید گرد و خاک و قطع آب و برق در تعدادی از شهرهای استان، هیات دولت در ابتدای امسال پنج ابرپروژه (مگا پروژه) را برای حل مشکلات اساسی خوزستان مصوب کرده است.
ساماندهی آب و فاضلاب شامل آبرسانی به شهرها و روستاهای خوزستان و احداث تاسیسات فاضلاب؛ تکمیل و اتمام طرح احیای 550 هزار هکتاری کشاورزی رهبری؛ طرح مهار کانون های گرد و غبار در خوزستان؛ احیای رودخانه کارون و تامین برق مناسب و مستمر طرح هایی است که به تصویب رسیده است.
7151/6064
خبرنگار: نادره وائلی زاده** انتشار دهنده: محسن بهاروند

انتهای پیام /*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *